Of kies:   
    Home | Competitie | Beker | Jeugd | Clubs | Wedstrijdkalender | Ratings | Downloads | Contact | Links
  


PK Jeugd - Chris de Saegher    Print dit bericht
Nieuwe NHSB Jeugdkampioenen

In de weekends van 11-12 en 18-19 februari is in Zuid-Scharwoude respectievelijk Haarlem weer in alle categorieën gestreden om het Persoonlijk Jeugd Kampioenschap en de daarbij behorende NK-plekken. Een overzicht van de kampioenen:

categorie                kampioen                                                 

A                             Esper van Baar (Kennemer Combinatie)

B                             Tyro Bekedam (Kennemer Combinatie)

C                             Romayn Brandsma (Purmerend)

D                             Louis ten Hacken (Santpoort)                   

E                             Quint de Jong (Kennemer Combinatie)    

F                              Quint de Jong (Kennemer Combinatie)  

G                             Tjacko Bok (HWP)                                   

H                              Bowe van der Wal (Vijfhuizen)

De volgende spelers verdienden eveneens een NK-ticket:

Romayn Brandsma en Vladimir Bartels (Purmerend)  D-algemeen

Wouter Betjes  E-algemeen 

Amelia Jonkman (KC) en Sophia Jonkman (KC)  E-meisjes

Isaac Visser (HWP) en Mika Venekamp (Schaakmat)  F-algemeen

Dieuwke Hatzmann (De Wijker Toren)  F-meisjes

Timo Elzinga (Magnus) en Melle Jong (RSteinerschool)  G-algemeen

Sophia Jonkman  G-meisjes

 

 Chris de Saegher, 22-02-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht
Nog enkele deelnameplaatsen vrij voor Lenteveteranen 2017 Hoorn (08-03 t/m 19-04)
Zie ook toernooikalender bij 08-03-2017 Özden Tuna, 20-02-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht
NK meisjes A en B (23 t/m 29 april) - BELANGRIJK BERICHT BETREFFENDE AANMELDING

Voor onze A en B meisjes, betreft plaatsing voor het NK van 23 t/m 29 april in Assen.

Voor het Nederlands Kampioenschap voor de meisjes A en B kunnen ditmaal geen vrijplaatsen worden aangevraagd.

Als jullie aan het kampioenschap willen deelnemen, moet je je voor 5 maart aanmelden.
Dit kan via het elektronische aanmeldformulier meisjes A en B 2017, te vinden op de KNSB-site Nederlands Jeugd Kampioenschappen.

Op het Nederlands Kampioenschap spelen de A en B meisjes in twee aparte groepen van 8 speelsters, tenzij het aantal speelsters te klein is.
De KNSB rating van 1 februari is bepalend voor plaatsing indien er meer dan 8 meisjes zijn voor een van beide categorieën.

Dus geef je snel op!!!


Veel succes, Gilles

 Özden Tuna, 15-02-2017

Bekercompetitie - Aart Strik    Print dit bericht
Bekercompetitie

Met nog één wedstrijd te gaan in de eerste ronde is de loting voor de tweede alvast verricht.

Dit was het resultaat:

De Wijker Toren              - Krommenie  of Krommenie - Aris de Heer

EGGERT Purmerend      - Volendam

Caissa-Eenhoorn             - Aartswoud

De Uil                               - Chess Society Zandvoort

KTV                                  - Bergen

Kijk Uit                              - Heerhugowaard

EP: Beerepoot Magnus    - Hoofddorp

MSC                                 - Groene Zes / Schaaklust

Binnenkort krijgen de betrokken clubs nader bericht m.b.t. de te volgen procedure.

 

De competitieleider

 Aart Strik, 12-02-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht
Artur Jussupow naar Hoorn op 2 februari 2017

Artur Jussupow naar Hoorn op 2 februari 2017

Donderdag 2 februari komt komt Artur Jussupow weer naar Caïssa-Eenhoorn

Artur Jussupow (jeugdwereldkampioen in 1977, grootmeester in 1980)  zal dit keer ondermeer ingaan op het spel van Magnus Carlsen en het afgelopen WK in New York.

Hij is driemaal halvefinalist in het WK-kandidatentoernooi geweest en heeft eerste plaatsen behaald in het kampioenschap van Duitsland, het open kampioenschap van Canada en in onder anderen Amsterdam, Esbjerg, Hamburg, Jerevan, Montpellier en Tunis.

Voorts was hij secondant van vijfvoudig wereldkampioen Viswanathan Anand, auteur van ‘The Petroff Defence’ en ‘Build up your chess’ en schreef met Mark Dvoretskij (een van de beste schaaktrainers ter wereld) diverse boeken over openingen, middenspel en eindspel.

Leden van Caïssa-Eenhoorn hebben gratis toegang.
Niet-leden betalen € 10.
Aanvang: 20.00 uur. Taal: Engels. Locatie: Tabor College, Oscar Romero, Bouwsteen 1, 1625 PD Hoorn.
Let op: Dus niet in de Kreek!

Aanmelden kan via site Caïssa-Eenhoorn : caissa-eenhoorn.nl/wordpress/?page_id=6686

 Özden Tuna, 15-01-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht lees voor
Tata-instuif en boekpresentatie in MEC

Zaterdag 14 januari 2017 is van 14.30-18.00 uur de jaarlijkse Tata-instuif in het MEC.
De partijen van het Tata-toernooi worden gevolgd op een groot scherm en iedereen kan zelf partijen naspelen en analyseren.
De internationale meesters Li Riemersma en Arthur van de Oudeweetering zijn aanwezig om uitleg te geven en vragen te beantwoorden.

Daarnaast presenteert uitgeverij Thinkers Publishing deze middag (15.30 uur) het nieuwe boek van Ivan Sokolov, Chess Middlegames Strategies. Sokolov zal aanwezig zijn en enkele leerzame voorbeelden uit het boek tonen.

Toegang is gratis.
Thinkers Publishing (www.thinkerspublishing.com) zorgt voor een hapje en een drankje.

Zie ook: http://www.maxeuwe.nl/index.php/activiteit/archief-activiteiten/90-archief-activiteiten-artikelen/474-tata-instuif-en-boekpresentatie-in-mec

 Özden Tuna, 10-01-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht
Training door grootmeester Artur Jussupow (01-02-2017) > 1800

Zie ook: http://www.maxeuwe.nl/index.php/activiteit/archief-activiteiten/90-archief-activiteiten-artikelen/476-training-jussupow-2017http://www.maxeuwe.nl/index.php/activiteit/archief-activiteiten/90-archief-activiteiten-artikelen/476-training-jussupow-2017

Het onderwerp zal “Techniek in het schaakspel” zijn.
Thema’s die Artur aan bod zullen komen zijn: het principe van de twee zwaktes, niet haasten in goede stellingen, welke ruil is nuttig, voorkom tegenspel, etc. Aan de hand van praktijkvoorbeelden van wereldtoppers (Carlsen!) zal hij dit onderwerp uitvoerig behandelen.
Naast instructie krijgen de deelnemers ook opgaven over het onderwerp.

Deze sessie is bedoeld voor spelers met een elo van 1800 en hoger.
De sessie is van 20.00-22.15 uur. (Eventueel uitloop)
Het MEC is vanaf 19.45 uur geopend.

De training is bedoeld voor spelers met een elo van 1800 en hoger.

 Deelname €15 per persoon, opgave verplicht.

 Er is plek voor maximaal 16 deelnemers.

Aanmelden:

020-6257017
euwemec@xs4all.nl

 

 Özden Tuna, 10-01-2017

- Özden Tuna    Print dit bericht
Training door grootmeester Ivan Sokolov (15-03-2017)

www.maxeuwe.nl

 Özden Tuna, 10-01-2017

Binnenkort
26-02-201726-02-2017 
Grand Prix Castricum (datum definitief)
8-kampen rapidCastricum  lees verder
03-03-201705-03-2017 
Tapijtgigant open ASK 2017, tevens NHSB-PK
Klassiek - ZwitsersAlkmaar  lees verder
05-03-201705-03-2017 
21ste Jeugdraad Zwaag jeugdtoernooi
RapidZwaag  lees verder
08-03-201719-04-2017 
Lenteveteranentoernooi 2017
40 in 75+15 min +30 Hoorn NH  lees verder
11-03-201711-03-2017 
KNSB 7e ronde + NHSB Promotieklasse
Competitie  lees verder
12-03-201712-03-2017 
Open Noord-Hollands Dameskampioenschap 2017
Rapid, Round-Robin oSint Pancras  lees verder
18-03-201718-03-2017 
Open NHSB kampioenschap rapid voor teams in Koedijk+verloting
rapidKoedijk  lees verder
19-03-201719-03-2017 
Grand Prix Heiloo
8-kampen rapidHeiloo  lees verder
25-03-201725-03-2017 
Scholenkampioenschap
scholenkamp.Krommenie  lees verder
25-03-201725-03-2017 
Grande Dame Toernooi 2017
RapidHaarlem  lees verder
25-03-201725-03-2017 
Tulpentoernooi 2017
Rapid, achtkampenPurmerend  lees verder
26-03-201726-03-2017 
Viertallen E (locatie onder voorbehoud)
Zaandam  lees verder